Bp Dec: Wydarzenia Wielkiego Tygodnia powtarzają się w naszym życiu

fot. Radio Rodzina

 – Wydarzenia Wielkiego Tygodnia z Jezusem w Jerozolimie w jakimś wymiarze powtarzają się w  dzisiejszych wydarzeniach świata, ale także w naszym życiu narodowym, osobistym i rodzinnym. Również i dla nas, chrześcijan, proces Jezusa i Jego męka trwają, lecz w zupełnie innym wymiarze znaczeniowym: odnawiają się w każdym uczniu (a także w każdym człowieku), który, jak Jezus, cierpi i jest prześladowany z powodu sprawiedliwości; są odnawiane przez tych, którzy nadal wołają: Nie tego, ale Barabasza!, Ukrzyżuj Go” – mówił bp Ignacy Dec. W Niedzielę Palmową biskup przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię w katedrze świdnickiej. 

Podczas homilii biskup zachęcał do refleksji nad własnym postępowaniem. – Moi drodzy, przychodzi  czas, abyśmy sobie odpowiedzieli do kogo jesteśmy podobni z drogi krzyżowej Jezusa, gdy dzisiaj stykamy się z cierpieniem ludzi, w których w jakiś sposób jest obecny i cierpi sam Jezus. Prośmy dziś Pana Boga, aby pomógł nam wypędzić z nas miłość własną, przesadną pogoń za sprawami tego świata i napełnił nas swoim, Bożym wyciszeniem i pokorą serca, wdzięcznością wobec Jezusa za Jego mękę i śmierć za każdego z nas. Miejmy nadzieję, że z obecnego doświadczenia cierpienia spowodowanego pandemią koronawirusa, z tego Wielkiego Piątku przejdziemy do chwały zwycięstwa.

Wierni mieli możliwość modlitewnej łączności duchowej. Msza Święta transmitowana była na stronie diecezjalnej https://www.diecezja.swidnica.pl/ i diecezjalnym fanpage’u. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content