Co wiesz o koronawirusie? – ankieta naukowców z PWr

fmat.pras.

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej rozpoczęli międzynarodowe badanie opinii publicznej na temat COVID-19. Każdy może wziąć w nim udział, wystarczy wypełnić ankietę online.

– Chcemy zbadać świadomość społeczną odnośnie koronawirusa oraz dowiedzieć się za pośrednictwem jakich kanałów informacyjnych respondenci poszukują informacji o pandemii – mówi dr hab. inż. Anna Kowalska-Pyzalska z Katedry Badań Operacyjnych i Inteligencji Biznesowej na Wydziale Informatyki i Zarządzania PWr.

Projekt nadzorowany przez naukowców z PWr jest równolegle realizowany w wielu krajach i w kilku językach. Do badań włączyły się już uczelnie m.in. z Brazylii, Chin, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Islandii, Indonezji, Portugalii, Rosji, Hiszpanii i Turcji. 

– W ankiecie pytamy o wiedzę na temat wirusa, o stosowane środki prewencji, opinie o faktach i mitach dotyczących COVID-19, o potencjalny wpływ pandemii na gospodarkę i zdrowie publiczne w danym kraju i na całym świecie. Wiele pytań dotyczy źródeł informacji o COVID-19 oraz ocenę ich wiarygodności. Zbieramy także dane demograficzne, takie jak wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa domowego oraz to, jak pandemia wpływa na pracę i opiekę nad dziećmi respondentów – wyjaśnia Anna Kowalska-Pyzalska.

Badanie jest realizowane w pełni online za pośrednictwem takich kanałów jak: email, Facebook, WhatsApp, Twitter, LinkedIn i inne.

W badaniu może wziąć udział każdy powyżej 18. roku życia. Ostateczne wyniki będą znane za klika miesięcy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content