Słuchać jak Maryja, działać razem z Jezusem – zakończyły się rekolekcje z o. bp. Kicińskim

wroclaw.gosc.pl

W ostatnim dniu rekolekcji „Odnowić w sobie łaskę wiary” o. bp Jacek Kiciński postawił przed nami Maryję jako wzór słuchania Słowa Bożego, rozważania go i życia nim. Duchowny oparł rozważania o fragment Ewangelii wg św. Jana mówiący o weselu w Kanie Galilejskiej.

Maryja, mówiąc do sług, by zrobili wszystko, co powie Jej Syn, nie prosi Jezusa o cud, ale tylko informuje, przedstawia sytuację […] Wtedy Jezus mówi do sług: „napełnijcie stągwie wodą” i, jak słyszeliśmy, napełnili po brzegi

– mówił bp Kiciński i podkreślił, że napełnienie stągwi nie było łatwe.

Żeby dokonać cudu, Jezus potrzebuje ludzkiej współpracy, naszego zaangażowania. Dopiero wówczas Jezus dokonuje cudu.

Bp Kiciński zwrócił także uwagę na to, że kananejskie wino to miłość, której coraz bardziej brakuje w naszych rodzinach.

Przeżywamy kryzys wiernej miłości i ze smutkiem trzeba powiedzieć, że wiele małżeństw zagrożonych jest rozpadem. A gdy rozpada się małżeństwo, cierpią nie tylko małżonkowie, ale dzieci, bliscy i krewni.

W Kanie Galilejskiej Maryja dostrzegła brak wina i powiedziała o tym Jezusowi. Dziś w naszych Kanach, w naszych rodzinach, brakuje miłości, przebaczenia, zrozumienia i nasze wesele się nieco popsuło. Może zapomnieliśmy o tym, że miłość jest wymagająca, że małżeństwo to dar i zadanie, a rodzina to odpowiedzialność

– dodał duchowny.

Bp Kiciński powiedział, że Maryja widzi nasze bolączki i słyszy nasze wołanie i dziś mówi do nas, byśmy uczynili wszystko, cokolwiek powie nam Syn, a Jezus, że mamy napełnić stągwie wodą. Aby to zrobić, potrzeba dobrych uczynków, gestów, zacząć czynić dobro, zobaczyć drugiego człowieka, podjąć wysiłek.

Posłuchaj całej homilii:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content