Każdy z nas ma swoje Jerycho, każdy z nas jest Bartymeuszem – trzeci dzień rekolekcji z bp. Kicińskim [KONFERENCJA]

wroclaw.gosc.pl

10 rozdział Ewangelii wg św. Marka, który opowiada o uzdrowieniu niewidomego pod Jerychem, był punktem wyjścia do dzisiejszych rozważań o. bp. Jacka Kicińskiego. Za nami trzeci dzień rekolekcji dla Dolnego Śląska.

Jerycho to miasto najniżej położone, miasto największej depresji. To ostatnie miasto, które Jezus nawiedza przed Jerozolimą, gdzie zostanie pojmany, ukrzyżowany i gdzie zmartwychwstanie. Jerycho – miasto bardzo bogate, ale pogrążone w depresji

– mówił duchowny i podkreślił, że każdy z nas ma swoje Jerycho.

Bp Kiciński powiedział również, że każdy z nas jest także Bartymeuszem, a ten niewidomy żebrak uczy nas ufności i wiary w to, że dla Jezusa niemożliwe nie istnieje.

Jesteśmy nastawieni na sukces, nikt nie lubi porażki, a przecież po ludzku Jezus ją poniósł, Jego chwała objawiła się dopiero w zmartwychwstaniu

– mówił biskup.

Duchowny zaznaczył, że dziś, kiedy jesteśmy pogrążeni w acedii, zmęczeni sami sobą, kiedy przeżywamy trudność wynikające z pandemii, Jezus przechodzi tak jak przez Jerycho i chce z nami rozmawiać. Nie wystarczy jednak pojedyncze wołanie „Jezusie, synu Dawida, ulituj się nad nami”, potrzeba wołać i krzyczeć, ale robić to z wiarą, że Jezus ma moc uzdrowienia.

Posłuchaj:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content