Dodatkowe autobusy w Świdnicy

herb Świdnicy

Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, na podstawie przeprowadzonych badań napełnienia pasażerskiego na poszczególnych liniach komunikacji miejskiej, dostosował ilość autobusów do wymogów ministerialnych. Zostały uruchomione dodatkowe przejazdy komunikacji miejskiej oznaczone skrótem „BIS”.

Wdrożenie to dotyczy:

 linia nr 7 na trasie E. Plater – Colgate-Palmolive przez ul. W. Andersa z godz. 05:19 – podstawiony został dodatkowy pojazd na przystanku E. Plater,

 linia nr 1 na trasie E. Plater – Strzelińska z godz. 05:18 – podstawiono dodatkowy autobus,

 linia nr 6 na trasie E. Plater – Inżynierska z godz. 05:10 – podstawiono dodatkowy autobus

 linia nr 7 na trasie W. Andersa – E. Plater z godz.14:12 – podstawiono dodatkowy autobus

 linia nr 10. na trasie Pogorzała – pl. Św. Małgorzaty z godz.04:59 – podstawiony został autobus o zwiększonej liczbie miejsc tj. autobus typu PN (51-57 miejsc siedzących).

Ilość autobusów będzie na bieżąco dostosowywana do potrzeb mieszkańców oraz pracodawców.- Jesteśmy w stałym kontakcie z największymi pracodawcami, którzy zgłaszają nam prognozy zmian w harmonogramach pracy swoich zakładów. Na bieżąco kontrolujemy napełnienia pojazdów na danych liniach i dostosowujemy ilość autobusów, aby sprostać nowym przepisom – mówi Małgorzta Lubandy, dyrektor Wydziału Transportu.

 W świetle nowych przepisów została ograniczona ilość miejsc w autobusach. Tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących  pojeździe jest 50, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 25 osób.

inf. mat.pras. / UM Świdnica

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content