Kuratorium przedstawia zalecenia w sprawie zdalnego nauczania

uczennica, szkoła

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wystosował kolejny list do dyrektorów i nauczycieli w sprawie zdalnego nauczania. Wskazuje w nim na sposoby pracy z uczniami i wierzy w solidarność zawodową.

Roman Kowalczyk zachęca do gorliwej pracy z wykorzystaniem wszystkich dostępnych sposobów i technik komunikowania się. Ważne jest, aby uczniowie możliwie dużo się nauczyli, żeby pożytecznie spędzili czas w domowej izolacji podczas narodowej kwarantanny.

Nauczyciele powinni ordynować takie zadania, które nie wymagają (lub wymagają jedynie częściowo) korzystania z zasobów internetu. Chodzi o to, żeby uczeń nie musiał wiele godzin spędzać przy komputerze w poszukiwaniu informacji.

Roman Kowalczyk podkreśla, że nie będzie planowych ewaluacji, kontroli i monitorowania ze strony Kuratorium. Doraźne kontrole będą miały miejsce jedynie w wyjątkowych przypadkach, zwłaszcza zagrożenia zdrowia, życia i bezpieczeństwa uczniów. W tych trudnych chwilach bądźmy razem! – apeluje dolnośląski Kurator Oświaty.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content