KSM: nie bagatelizujmy zagrożenia związanego z koronawirusem

Fot. KSM Wrocław-Kozanów/FB

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży apeluje do ludzi młodych w całej Polsce, aby nie bagatelizowali zagrożenia epidemicznego i stosowali się do zaleceń władz państwowych. To reakcja na opublikowane wczoraj badanie CBOS, z którego wynika, że ponad połowa młodych respondentów nie widzi większego zagrożenia w trwającej epidemii koronawirusa.

„W obecnej sytuacji odpowiedzialność jest fundamentalnym narzędziem uratowania zdrowia i życia naszego społeczeństwa. Nasze indywidualne zachowania i myślenie zawsze znajdą odbicie w życiu innych. Kryzys, w jakim się znaleźliśmy, dobitnie to pokaże” – czytamy w oświadczeniu Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Jak napisano w oświadczeniu, według CBOS 58 procent ludzi w wieku od 24 do 35 lat uważa, że obecna epidemia jest „zapewne tylko jedną z wielu”. Niespełna połowa młodych respondentów uważa, że „zawsze były jakieś choroby sezonowe, epidemie grypy czy innych chorób wirusowych, a obecna epidemia koronawirusa, COVID 19, nie jest czymś wyjątkowym, tylko została rozdmuchana przez media”.

Odnosząc się do tych badań prezydium Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przestrzega, że „epidemia koronawirusa w Europie jest faktem. Tysiące ofiar śmiertelnych, nieodwracalne skutki przebycia choroby u zakażonych, załamanie na rynku gospodarczym i rozbicie życia społecznego to dowody na powagę sytuacji”.

iar/gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content