Europosłanka Beata Kempa: Święto demokracji jest możliwe w każdym terminie

fot. PJB

Jest zgoda Parlamentu Europejskiego na pilny tryb zatwierdzenia planu działań w walce z koronawirusem. Za nami pierwsze w historii zdalne posiedzenie, w której za przyjęciem procedur zagłosowało 687 deputowanych.

Mówi europosłanka Beata Kempa.

Unia Europejska przeznaczyła ponad 37 miliardów euro na walkę z koronawirusem.

Polska może wykorzystać prawie 7 miliardów 400 milionów euro na walkę z pandemią.

Do 11 kwietnia będą obowiązywały bardziej radykalne ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Dla wielu katolików niemoc uczestniczenia we Mszy św. to trudny czas. Na Jasnej Górze modlił się za Ojczyznę i Rodaków prezydent Andrzej Duda”.

– Jestem dumna z naszego prezydenta, mówi europosłanka Beata Kempa.

– Polacy mają swojego reprezentanta przed Obliczem Matki Bożej, dodaje eurodeputowana.

Jednym z nowych wprowadzonych restrykcji jest zmniejszenie liczby osób mogących brać udział w Mszach św. i nabożeństwach – od tej pory może w nich uczestniczyć maksymalnie 5 osób (poza osobami sprawującymi liturgię).

O północy minął termin na składanie podpisów PKW w nadchodzących wyborach prezydenckich. Komitet wyborczy Andrzeja Dudy złożył do Państwowej Komisji Wyborczej dodatkowe ponad 120 tysięcy podpisów poparcia dla ubiegającego się o reelekcję urzędującego prezydenta. Dlaczego strona rządząca upiera się, by wybory odbyły się 10 maja? – pytamy europosłankę Beatę Kempę.

– Święto demokracji jest możliwe w każdym terminie, zaznacza europosłanka.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, to konieczna będzie druga tura, którą zaplanowano na 24 maja.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content