Zbiórka na respirator do szpitala przy Borowskiej

www.usk.wroc.pl

Szpital przy ul. Borowskiej może spodziewać się dwóch nowych respiratorów. Na serwisie Zrzutka.pl organizowana jest zbiórka pieniędzy na te urządzenia. Od środy udało się zebrać już prawie 100 tys. złotych. Do osiągnięcia celu brakuje jeszcze ponad 30 tys. złotych.

Cel to 127 997 zł, za które będzie można kupić dwa respiratory wraz z wyposażeniem, które mają zostać przekazane Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu szpitala przy ul. Borowskiej. Zgodę na przeprowadzenie wydał dr Janusz Sokołowski, lekarz kierujący SOR-em tamtejszego szpitala

W ciągu zaledwie 24 godzin udało się zebrać 28,6 tys. złotych. Za te pieniądze już zrobiono pierwsze zakupy, wśród których znalazły się maski i nabulizatory, które w ciągu najbliższych dwóch tygodni mają trafić na Borowską.

Obecnie (piątek rano) na koncie zrzutki jest już w sumie prawie 96 tys. złotych. Kwota ta wystarczy na zakup pierwszego respiratora, ale tempo zbiórki wskazuje na to, że lada moment uda się osiągnąć cel – zakup dwóch urządzeń Monnal T60.

Do piątkowego poranka akcję wsparło 1,1 tys. osób, którzy uzbierali ponad 95,7 tys. złotych.

Udział w zbiórce można wziąć klikając tutaj.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content