Wrocławskie spółdzielnie mieszkaniowe łączą siły

mat. pras. SM Południe

Wrocławskie spółdzielnie mieszkaniowe m. in. : Cichy Kącik, MSM Energetyk, Metalowiec, Piast, Polanka, Szóstka, Śródmieście-Prasa, Wojewodzianka oraz Wrocław-Południe, wdrażają wspólny plan, którego celem jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie epidemii koronawirusa.

Zagwarantowanie środków ochrony, odpowiednia logistyka i dezynfekowanie najczęściej dotykanych powierzchni na klatkach schodowych to obecnie najważniejsze wyzwanie dla spółdzielni, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Ich przedstawiciele szybko wymienili się wiedzą i kontaktami pozwalającymi na zrealizowanie większych zamówień.

Spółdzielnie wspólnie ustaliły również, że wszystkie newralgiczne powierzchnie budynków będą dezynfekowane przez pracowników przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia. Są to te części klatek schodowych, w których mieszkańcy mogą być narażeni na kontakt z koronawirusem: przyciski domofonów, uchwyty i klamki drzwi, kasety i przyciski wind, pochwyty i poręcze. Służby porządkowe spółdzielni zostały postawione w stan pełnej gotowości. 

Dodatkowo na wszystkich klatkach schodowych pojawiły się plakaty z informacjami dot. bezpieczeństwa sanitarnego i zasadami postępowania na czas epidemii, przede wszystkim apelują o ograniczenie do niezbędnego minimum aktywności i pozostanie w domu. Część z tych materiałów zawiera zachętę do sąsiedzkiej pomocy. Większość mieszkańców spółdzielni to ludzie starsi i kwestią szczególną jest wsparcie ich w codziennych czynnościach. Do siedziby spółdzielni dzwonią młodsi mieszkańcy, deklarujący chęć takiej pomocy, jak i sami potrzebujący seniorzy.

19 marca rozpoczęto dystrybucję plakatów, na których każdy chętny sąsiad, który chce pomóc seniorom może dopisać swój numer mieszkania lub telefon.

inf. pras. SM Południe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content