Prezydent Wrocławia apeluje #zostajęwdomu

mat prasowe

Jacek Sutryk apeluje do mieszańców stolicy Dolnego Śląska, by pozostali w domach, dostosowali się do nakazów i idei przyświecającej „narodowej kwarantannie” i rusza z akcją skierowaną do wrocławian.

– Wytrzymajmy jeszcze chwilę i nie zmarnujmy tego, co do tej pory zrobiono. Wiosna i Wrocław na nas poczeka, mówi Jacek Sutryk – prezydent miasta Wrocławia.

Prezydent zachęca na portalu społecznościowym facebook, by pierwszy dzień wiosny odłożyć w terminie i wspólnie świętować. Zachęta skierowana jest także do obywateli Ukrainy.

Akcja prezydenta #zostajęwdomu startuje w weekend, tak jak kalendarzowa wiosna.  

Na miejskim portalu wroclaw.pl przygotowano dla wrocławian szereg informacji dotyczących nie tylko aktualnej sytuacji, ale także możliwości spędzenia wolnego czasu w domu. Wśród zebranych przez nas atrakcji są koncerty, zwiedzanie internetowe kultowych wrocławskich miejsc czy zajęcia online. Od piątku 20 marca do 29 marca Teatr Muzyczny CAPITOL emituje „Niezniszczalną Telewizję Festiwalową” czyli 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej online, koncerty organizuje także Narodowe Forum Muzyki a Centrum Historii Zajezdnia udostępnia w sieci wszystkie swoje zasoby. Hydropolis przygotowało cały pakiet działań edukacyjnych związanych oczywiście z wodą, w tym wirtualne oprowadzenie po muzeum, a ZOO Wrocław rozpoczęło cykl #domoweZOO, w którym zaprasza na cykl internetowych spotkań edukacyjnych i zwiedzanie ogrodu opiekunów i zwierząt. 
Szczegółowe informacje: https://www.wroclaw.pl/portal/kultura-on-line-wroclaw

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content