Jan Paweł II bliski młodym? Trwa XVI Konkurs Papieski

fot. Radio Rodzina

Pod hasłem „Życie i wolność – dar i zadanie!” odbywa się w Polsce XVI edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.

To nasze zaproszenie do młodych ludzi, aby spojrzeli na swoje życie jako na dar

– mówi Paweł Kierakowicz z Biura Regionalnego Instytutu we Wrocławiu

Wybraliśmy te słowa, ponieważ w dzisiejszych czasach stoją one w kontrze do rzeczywistości. Gdy ważne są tylko własne interesy, pragnienia i potrzeby, zachęta do dawania siebie i pracy nad sobą wydaje się trudna

– dodaje Kierakowicz.

Ideą konkursu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na postać św. Jana Pawła II, aby kolejne pokolenia były świadome, jak wielką rolę odegrał w historii świata.

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych. Czas na zgłoszenie mają do 22 marca.

mat. pras.

Konkurs papieski składa się z czterech etapów – pierwszy z nich to quiz wypełniany online.

Uczestniczy walczyć będą o wspólny wyjazd do Rzymu – wybierze się tam 9 osób, czyli po jednym zwycięzcy z każdego rejonu, w jakim odbywa się konkurs.

Instytut Tertio Millenio prowadzi również projekt „Dar na stulecie”, związany z rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Organizatorzy chcą, by konkurs wpisywał się w tę akcję.

W poprzednich edycjach konkursu papieskiego brało udział od 5 do 6 tysięcy młodych osób. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.konkurspapieski.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content