Burmistrz Jan Bronś o walce z koronawirusem w Oleśnicy

fot. Radio Rodzina

W całym kraju zostały podjęte stosowne kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Stanowcze działania podjęło także miasto Oleśnica, które m. in. powołało Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a także jego miejski odpowiednik.

Mówił burmistrz Oleśnicy – Jan Bronś.

Tak jak w innych miastach, również w Oleśnicy w tym czasie są zamknięte wszystkie szkoły, czy centra kultury, jednak jak informuje burmistrz, nie oznacza to, że dzieci nie będą się uczyły.

Urząd miasta także pracuje na specjalnych zasadach.

– Wszystkie sprawy załatwiamy teraz drogą mailową – dodaje burmistrz.

W mieście dostarczone zostały ulotki do seniorów informujące, jak dbać o swoje zdrowie, aby się nie zarazić. Mieszkańcy otrzymują także wskazówki drogą SMS-ową oraz za pomocą Social Mediów. W akcję informacyjną licznie zaangażowała się lokalna młodzież.

W Oleśnicy zostały zorganizowane także dodatkowe miejsca kwarantanny, dezynfekowane są miejsca użyteczności publicznej, takie jak przystanki czy osiedlowe ławki, jest również czynny codziennie telefon w Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie mogą się zgłaszać osoby, które np. potrzebują, aby im zrobić zakupy lub pomóc w załatwieniu codziennych spraw.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content