Telefon wsparcia. Pomocnik rodzinny

fot. Radio Rodzina

Kwarantanna lub home office… Zamknięci w czterech ścianach, skazani na siebie, możemy doświadczyć wielu napięć, lęków i trudności. Jak poradzić sobie w rodzinie w nowej sytuacji związanej z epidemią?

Ruszyły bezpłatne konsultacje dla rodziców prowadzone przez psychologów, psychoterapeutów i pedagogów „Poradni dla dzieci i młodzieży. Psychoterapia i rozwój”.

Codziennie w godz.: 17.00-19.00. Żeby skorzystać z porady, wystarczy wejść na Facebooka: https://www.facebook.com/EraPsyche/Messenger/Telefon wsparcia.Pomocnikrodzinny

Zamknięci w czterech ścianach, skazani na siebie, możemy doświadczyć wielu napięć, lęków i trudności – mówi dr Anetta Pereświet-Sołtan, właścicielka poradni i wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.


– Jak poradzić sobie w rodzinie w nowej sytuacji związanej z epidemią? Na co dzień żyjemy szybko i mamy niewiele czasu na budowanie relacji. Dlatego w naszych rodzinach bywa różnie. Często trudno. Zwyczajnie.
Teraz doświadczamy tego, co niezwyczajne. Maluchy, nawet najukochańsze, bez chwili wytchnienia wymagające uwagi obecności. Niezmordowanie ruchliwe i głośne.
Nastolatki, zbuntowane, pełne wewnętrznego napięcia, nie radzące sobie z natury rzeczy samym sobą. I sytuacją. Odcięte od rówieśników – sensu ich nastoletniego życia. W tym ósmoklasiści i maturzyści – niepewni najbliższej przyszłości. Będą egzaminy czy ich nie będzie? Co dalej? Potrafię sam zmobilizować się do nauki, przyswoić materiał? Do tego wszyscy potrzebują dostępu do Internetu. Tata, bo ma home office. Dwójka dzieci, bo przecież każdego ranka będą publikowane nowe zadania szkolne, a komputer jest jeden…

Dzieci są nienawykłe do nowych warunków, nie wiedzą jak sobie poradzić z brakiem przestrzeni i z tęsknotą za dawnym rytmem życia – mówi dr Anetta Pereświet-Sołtan.

Rodzice mogą być coraz bardziej napięci atmosferą w domu, i wyobrażeniami tego, co stanie się za chwilę. Z ich pracą, utrzymaniem, rodziną. Co zrobić, by przetrwać i pomóc przetrwać tym słabszym, co czekają na radę, pomoc i rozwiązanie?

Te pytania powoli pojawiają się już dziś. Z pewnością będzie ich jeszcze więcej po epidemii, kiedy efekt traumy pojawi się z opóźnieniem. Niezbędnik dla rodziców „Poradnia dla dzieci i młodzieży. Psychoterapia i rozwój” zaprasza również do współtworzenia wspólnej platformy wymiany pomysłów na wartościowe spędzanie czasu z dziećmi. Każdy może do niej dołączyć, by podsyłać swoje rozwiązania i propozycje!

Grupa otwarta jest także na pomysły dzieci: jak spędzają czas, jak się uczą, jak walczą z nudą. Czekamy na filmiki i zdjęcia przesyłane przez Rodziców. Przesłanie nam takiego materiału jest równoznaczne ze zgodą na jego opublikowanie w grupie na zasadach opracowanych przez Facebook.

Facebook Era Psyche / Grupy / Niezbędnik dla rodziców
https://www.facebook.com/groups/210014466909415/?source_id=714826322043195

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content