Bezdomni z opieką. Streetbus w nowej formule

Fot. MPK Wrocław

Dzięki współpracy Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, MPK, MiserArt i Weźpomóż.pl Streetbus w nowej formule wraca na ulice pomagać bezdomnym! 12 marca po raz pierwszy Streetbus nie wyjechał na ulice, gdyż niebezpieczeństwo zarażenia podopiecznych i wolontariuszy koronawirusem w zamkniętej ciasnej przestrzeni było zbyt duże.

Będzie kontynuowana inicjatywa, której celem jest zapewnienie opieki osobom doświadczającym bezdomności. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy z uwagi na panującą pandemię koronawirusa jest coraz mniej żywności dostarczanej dla osób bezdomnych.

Mówi Krzysztof Balawejder – prezes wrocławskiego MPK.

Trasa i rozkład jazdy Streetbusa

Żeby nie narażać podopiecznych i wolontariuszy na niebezpieczeństwo Streetbus zmienia jednak swoją formułę. Co się zmieni?
– Będzie kursował na tej samej linii, w tych samych godzinach i zatrzymywał się na tych samych przystankach co wcześniej.
– Żywność będzie wydawana w formie suchego prowiantu w specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych pakietach żywnościowych (w tym szczelnie zapakowana gorąca zupa).
– Żywność będzie wydawana przez wolontariuszy podopiecznym, którzy pozostaną na zewnątrz pojazdu.
– Będzie to bus, a nie autobus.
– Nie będzie zabierał osób potrzebujących na pokład. Nieprzerwanie działają natomiast Noclegownia i Ogrzewalnia.

Zmiana formuły ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa przy jednoczesnym zapewnieniu osobom znajdującym się w kryzysie ulicznej bezdomności dostępu do ciepłego posiłku.

gk/inf.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content