7. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka

13 marca 2013 r. kard. Jorge Bergoglio, kiedy został wybrany papieżem, przywitał się ze zgromadzonymi na placu świętego Piotra słowami „Buona sera!” i już wtedy wzbudził wielkie emocje. Mija 7 lat od wybrania kardynała Jorge Mario Bergoglio na stolicę Piotrową.

Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu południowo-amerykańskiego, a także pierwszym spoza Europy od czasu papieża Grzegorza III. Jest również pierwszym jezuitą wybranym na papieża i pierwszym zakonnikiem od czasu papieża Grzegorza XVI.mocje.

– Nie zdawaliśmy sobie wtedy jeszcze sprawy jak inny będzie papież z Ameryki Południowej, mówi ks. prof. Andrzej Draguła – wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego  i Uniwersytetu Szczecińskiego, dyrektor katedry Komunikacji Religijnej.

Jedni mówią o nim „fałszywy prorok”, „antychryst”, „antypapież”, „lewak”, „mason”, „komunista”, dla innych jest odpowiedzią na kryzys Kościoła, „apostołem”, „przyjacielem Jezusa”, „Piotrem naszych czasów”. Jedni czekają na koniec jego pontyfikatu, inni – go kochają, nikt nie przechodzi obok niego obojętnie. Dlaczego papież Franciszek budzi tak skrajne reakcje?

Ojciec Święty jest 266 papieżem i pierwszym z kontynentu południowoamerykańskiego, a także pierwszym spoza kontynentu Europy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content