Msza św. z okazji imienin abp Kupnego przełożona

fot. RK

Abp Józef Kupny poprosił o przełożenie Mszy św., która miała być sprawowana 21 marca z okazji imienin metropolity wrocławskiego.

Liturgiczne wspomnienie św. Józefa to patronalne święto pasterza Kościoła wrocławskiego. Każdego roku na Mszy św. w intencji księdza arcybiskupa gromadzi się w katedrze kilkaset osób. W tym roku jednak abp Józef Kupny poprosił, by Eucharystię przełożyć na inny termin.

– Księdzu arcybiskupowi zależy nie tylko na tym, by nie stwarzać sytuacji, które mogłyby narazić kogokolwiek na chorobę, ale również by dać wyraźny znak, iż powinniśmy uczynić wszystko, co w naszej mocy, by zminimalizować możliwości rozprzestrzeniania się epidemii – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity, dodając, że arcybiskup prosi wszystkich, którzy z okazji imienin chcieli złożyć mu życzenia, by tego dnia ofiarowali swoją modlitwę w jego intencji oraz spraw, które nosi w sercu.

Ksiądz rzecznik przypomina również o prośbie pasterza Kościoła wrocławskiego, by codziennie o 21.00 modlić się dziesiątką różańca w intencji chorych, ich rodzin oraz służby zdrowia, a także by podporządkować się wskazaniom służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.    

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content