Koronawirus we Wrocławiu: Odwołane wydarzenia, zamknięte instytucje kultury

kinonh.pl

Rośnie liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, na chwilę jego obecność stwierdzono u 25 osób. Rząd podjął decyzję o zamknięciu od jutra (12.03) wszystkich placówek oświatowych, a także ośrodków kulturalnych, tj. kina, teatry i muzea. Organizatorzy odwołują wydarzenia masowe.

Z czego w najbliższym czasie będą musieli zrezygnować wrocławianie?

Przesunięty został m.in Wrocławski Kongres Kultury, planowany dotychczas na 20 marca w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wydarzenie połączone jest z wyborami do Wrocławskiej Rady Kultury, działającej przy prezydencie miasta.

Kina

Seanse do 27 marca zawiesiło Kino Nowe Horyzonty, stąd w kalendarzu zmieni się data 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, pokazy Mistrzów Kina czy Teatroteki FEST 2020. Drzwi zamyka również Dolnośląskie Centrum Filmowe, co oznacza, że przesunie się premiera filmu „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego planowana we Wrocławiu na 25 marca.

Koncerty, teatry i muzea

Działalność zawieszają także placówki teatralne. Planowane premiery i spektakle od 12 marca będą czekać na inne daty odsłon. O odwołanych wydarzeniach poinformowały m.in. Wrocławski Teatr Lalek, Teatr Polski we Wrocławiu oraz Instytut im. Jerzego Grotowskiego, w którym anulowane zostały pokazy ,,Trocin” według Dave’a Baroyana.

Powołując się na rządowe zalecenia, wszystkie koncerty do końca marca odwołało Narodowe Forum Muzyki.

Komunikaty od odwołanych poszczególnych wydarzeniach spływają do nas regularnie, skąd na bieżąco będzie aktualizować listę.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content