Kuratorium Oświaty ostrzega przed koronawirusem

Fot. pixabay

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wystosował list w związku z pojawieniem się przypadków zachorowań na koronawirusa. Specjalne wytyczne otrzymali dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek.

Kuratorium prosi o działanie zgodne z przepisami prawa dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny, w tym specustawy w sprawie koronawirusa podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w dniu 7 marca 2020 r.

Placówki oświatowe są zobowiązane do zapewnienia ciepłej i zimnej bieżącej wody oraz środków higieny osobistej. Ewentualna decyzja o zamknięciu szkoły musi być konsultowana z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Kuratorium zachęca dyrektorów do monitorowania sytuacji i zachowania spokoju. Odbędą się specjalne lekcje dla uczniów dotyczące zwalczania koronawirusa, na korytarzach wywieszone będą specjalne plakaty i użyteczne informacje jak minimalizować ryzyko zarażenia się wirusem.

Roman Kowalczyk, zgodnie z rekomendacją Wojewody Dolnośląskiego, prosi o odwołanie lub przesunięcie terminu wycieczek i wyjazdów poza województwo dolnośląskie oraz o ograniczenie do niezbędnego minimum lokalnych wycieczek, wyjazdów i wyjść.

gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content