Dwie osoby zarażone koronawirusem we Wrocławiu

pixabay

Na Dolnym Śląsku są dwa potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2 – informuje Jarosław Obremski – wojewoda dolnośląski. 50 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania.

Drugą osobą jest starszy mężczyzna, który miał kontakt z osobą przebywającą na hospitalizacji za granicą. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia (8.03) obecnie w Polsce takich przypadków jest jedenaście.

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka. Na spotkaniu poruszone zostały kwestie zakazu odwiedzin w szpitalach oraz incydentu mającego miejsce dziś na terenie Wrocławia.

– Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom Dolnego Śląska za zastosowanie się do wydanego zakazu. Dziś otrzymuje informacje o znaczącym ograniczeniu prób wtargnięcia do szpitali – mówił Wojewoda Jarosław Obremski – Czuję się zobowiązany, żeby poinformować także o incydencie, który miał dziś miejsce we Wrocławiu. Na jednym z osiedli pojawiły się plakaty, zawierające  nieprawdziwe informacje o zarażonym pacjencie. Apeluję o weryfikowanie pojawiających się informacji i nie wywoływanie niepotrzebnej paniki.

Wojewoda poinformował również, że badanie na obecność koronawirusa ucznia z Oławy dało wynik negatywny. Kwarantanna pozostałych osób powinna zakończyć się jutro.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 235,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –523  ,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 50.

inf. Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content