82. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

mat. prasowe

Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu (8 marca) miały miejsce obchody 82. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła, które pierwotnie proklamowano 6 marca 1938 r. w największej sali widowiskowej Teatru Ludowego w Berlinie na I Kongresie Polaków. Prawdy te stały się wówczas elementarnym narodowym kodeksem polskości i dobrem ogólnonarodowym.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i wieńców przy tablicy z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła przy kościele. pw. Św. Marcina oraz apelu Pamięci z udziałem wojskowej asysty honorowej.

Następnym punktem był V Marsz Rodła do archikatedry wrocławskiej, gdzie odbyła się msza, której przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Po uroczystościach w katedrze w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się część merytoryczno-artystyczna wydarzenia.

W imieniu Powiatu Wrocławskiego w uroczystości udział wzięli Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego, Wiesław Zając – Członek Zarządu oraz Miłosz Szczurowski – Radny Powiatu.

Uroczystość zorganizowana została przez Rodzinę Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wrocławskiego.

inf. Powiat Wrocławski

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content