Osiem potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce [AKTUALIZACJA]

pixaby.com

Resort zdrowia poinformował w niedzielę, że wykryto dwa nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. mazowieckiego i mężczyzny z woj. śląskiego, którzy przebywają w szpitalach w Warszawie i w Raciborzu.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że kobieta, która przebywa w warszawskim szpitalu, nie jest obywatelką Polski i wróciła do kraju z Niemiec samolotem. Mężczyzna przebywający w szpitalu w Raciborzu odbył w ostatnich dniach podróż autokarem z Włoch. Obie osoby nie należą do grupy wysokiego ryzyka.

Wcześniej w sobotę została potwierdzona kolejna osoba zakażona koronawirusem w Polsce. Pacjent przebywa w szpitalu w Ostródzie i jest szóstym potwierdzonym przypadkiem.

– Otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku jeszcze jednego pasażera autobusu. Pacjent ten był w kwarantannie domowej. W tej chwili przebywa w szpitalu w Ostródzie i czuje się dobrze – mówi prof. Łukasz Szumowski.

Obecnie mamy ośmiu pacjentów zakażonych koronawirusem, czują się dobrze i nie ma żadnego zagrożenia dla ich życia.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Więcej informacji dot. koronawirusa: gov.pl/koronawirus

inf. pras./www.gov.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content