Spiżarnia św. Ojca Pio w Bielawie wydała ponad 16 tys. paczek

fot. AK

W lutym minęła rocznica powstania Spiżarni św. Ojca Pio działającej przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. W tym czasie wydano 16 tys. 200 paczek o łącznej kwocie pół miliona złotych. To inicjatywa lokalnego zespołu Caritas. Dzięki inicjatywie około 100 osób jest objętych stałą pomocą żywnościową.

Paczki wydawane są od poniedziałku do soboty – mówił ks. Daniel Marcinkiewicz, prezes parafialnego Zespołu Caritas w Bielawie im. św. Ojca Pio.:

Parafialny Oddział Caritas w Bielawie liczy blisko 25 wolontariuszy. – Część z tych osób bezpośrednio angażuje się w działalność Spiżarni, a pozostali wolontariusze zajmują się magazynem odzieżowym, w którym co czwartek wydawana jest odzież:

Mówił ks. Daniel Marcinkiewicz, jak dodał inicjator powstania Spiżarni, w paczkach znajdują się m.in. wędliny, chleb, jajka, mleko, masło

Parafialny Zespół “Caritas” w Bielawie od lat prowadzi działalność charytatywną na wielu płaszczyznach. Organizuje liczne akcje, a zebrane fundusze przeznacza na pomoc osobom najbardziej potrzebującym z terenu całego miasta.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content