Papieskie orędzie na 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Fot. niedziela.pl

„Zmuszeni do ucieczki jak Jezus Chrystus” – to temat papieskiego orędzia na 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który w tym roku będzie obchodzony w niedzielę 27 września. Poinformowała o tym Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, która wyjaśniła, że orędzie skoncentruje się na duszpasterstwie osób przesiedlonych wewnątrz własnego kraju, których dzisiaj jest na świecie ponad 41 milionów.

Papieska refleksja oparta będzie na „doświadczeniu Dzieciątka Jezus i Jego rodziców, którzy byli jednocześnie przesiedleńcami i uchodźcami, aby potwierdzić podstawę chrystologiczną dla chrześcijańskiego przyjęcia i gościnności” – podaje Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Dykasteria zapowiedziała, że w najbliższych miesiącach główny temat zostanie rozwinięty w sześć podtematów, wyjaśnionych przez pary czasowników: poznać, aby zrozumieć; zbliżyć się, aby służyć; słuchać, aby pojednać; dzielić się, aby wzrastać; angażować się, aby promować; współpracować, aby budować.

Działająca w ramach dykasterii Sekcja ds. Migrantów i Uchodźców rozpocznie wkrótce kampanię informacyjną nt. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. „Co miesiąc będą proponowane refleksje, a także materiały informacyjne i narzędzia multimedialne, użyteczne w pogłębianiu tematu wybranego przez Ojca Świętego”.

gk/vaticannews/BP KEP

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content