Koronawirus we Wrocławiu. Cztery nowe przypadki w Polsce

cnn.com

Koronawirus dotarł do Polski, dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach. – Jedna z osób podróżowała autobusem z pierwszym pacjentem. Dwójka innych pacjentów jest w Szczecinie. Podróżowali z Włoch. Jeszcze jeden pacjent jest z Wrocławia – przekazał minister Łukasz Szumowski.

Pacjent leczony we Wrocławiu przebywał w Wielkiej Brytanii, która jest krajem o wysokim ryzyku zakażenia. Z objawami zgłosił się do lokalnych służb sanitarno-epidemiologicznych.

– Pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa, to osoby młode i w średnim wieku – mówi minister Łukasz Szumowski i dodaje, że w kraju nie ma pacjentów w stanie zagrożenia życia.

Wiemy również, że wśród czerech nowych chorych jest mężczyzna, który wracał autobusem z Niemiec z pacjentem z Zielonej Góry, u którego obecność wirusa potwierdzono w środę. Do tej pory przebadano próbki kilkunastu osób, które podróżowały autobusem i tylko jedna z nich potwierdziła obecność koronawirusa, pozostałe były negatywne.

Zgodnie z raportem Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 marca z godz. 16 hospitalizowanych jest 128 osób, kwarantanną domową objętych – 1299, a w nadzorze sanitarnym – 6184.

inf. pras./www.gov.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content