Jak ustrzec się koronawirusa?

pixaby.com

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził kolejne cztery przypadki koronawirusa w Polsce. Jedna z osób leczona jest we Wrocławiu.

Czym jest koronawirus i czy jest podobny do grypy? Mówi Zuzanna Kaźmierczak z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk

Z naukowego punktu widzenia interesujące jest to, że koronawirus rzadko atakuje dzieci albo wywołuje u nich bardzo łagodne objawy – dodaje Zuzanna Kaźmierczak

Trwają prace nad szczepionką przeciwko wirusowi, ale na jej pojawienie się musimy poczekać kilkanaście miesięcy.

Śmiertelność wirusa wynosi ok. 2-2.5% i, jak podkreśla Zuzanna Kaźmierczak, to wartość dość niska, a wielu zarażonych koronawirusem wraca już do zdrowia.

Aby zabezpieczyć się przed koronawirusem, należy stosować zasady higieny: często myć ręce wodą z mydłem, zakrywać usta i nos podczas kasłania czy kichania i zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Szczegółowe informacje dotyczące wirusa oraz komunikaty przydatne dla podróżujących na bieżąco pojawiają się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content