Marek Łapiński: PO nadal się rozwija. Powstają nowe koła Młodych Demokratów w powiatach

Fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

18 lat temu zarejestrowano Platformę Obywatelską Platforma Obywatelska powstała 24 stycznia 2001 roku natomiast 5 marca została zarejestrowana jako partia. Z Markiem Łapińskim – radnym sejmiku województwa dolnośląskiego, były marszałkiem województwa, a także byłym posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej wspominamy tamten czas. Pytamy o szefowanie partią, jej kierunek i strategię oraz kampanię prezydencką.

Radny sejmiku wspomina wydarzenia sprzed lat.

W Gdańsku w Hali Olivi wszystkim towarzyszyły ogromne emocje, dodaje Marek Łapiński.

Czy dziś największa opozycyjna partia w Polsce dostałaby dowód osobisty? Czy zdałaby egzamin dojrzałości? – 10 maja po raz kolejny wyborcy ponownie ten dowód dojrzałości będą mogli nam powierzyć.

Lider PO Borys Budka mówi o nowych zgłoszeniach do PO, a także o tworzeniu nowych kół partii. Czy młodzi ludzie chcą wrócić i pracować na rzecz partii na Dolnym Śląsku? – Zauważamy to także w naszym regionie, podkreśla to były marszałek województwa.

POSŁUCHAJ:

Z radnym sejmiku rozmawialiśmy także o koalicji PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami czy perspektywie unijnej dla regionu na lata 2021-2077.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content