Jaki prezent na roczek? Najciekawsze prezenty-pamiątki dla rocznego dziecka

fot. Radio Rodzina

Pierwsze urodziny pociechy to wyjątkowy dzień w życiu każdego rodzica, ale także pozostałych bliskich osób. Przez ten czas maluch rozwijał się, nabywał nowych umiejętności oraz stał się bardziej ciekawy świata. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze prezentu na tę wyjątkową okazję?

Poszukiwania powinniśmy rozpocząć od zastanowienia się czy prezent na roczek powinien być praktyczny, czy niejako stanowić pamiątkę tego wydarzenia. Może warto także przemyśleć kwestię zakupu prezentu, który będzie łączył w sobie element nauki i zabawy. W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć do Internetu, w którym roi się aż od pomysłów na ciekawe i zaskakujące upominki.

Zabawki edukacyjne

Wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne dla dzieci rozwijają sprawność, dodatkowo dostarczając maluchowi rozrywki. Na rynku znajdziemy wiele tego rodzaju przedmiotów, a rodzice z pewnością będą nam wdzięczni za taki pomysłowy upominek. Może to być wielofunkcyjna kostka edukacyjna lub bardzo popularny sorter kształtów. Tego typu zabawki rozwijają wyobraźnię dziecka, a także uczą logicznego myślenia. Drewniane, wielobarwne klocki przyciągają uwagę malucha, a co najważniejsze są bezpieczne dla małych rączek.

Jeżeli chcielibyśmy rozwijać w dziecku zainteresowanie muzyką, może warto pokusić się o kupno stoliczka muzycznego, który zawiera w sobie elementy cymbałek oraz perkusji. Taka zabawka z pewnością będzie atrakcyjna dla każdego brzdąca, a dodatkowo będzie rozwijać jego zdolności manualne i wrażliwość na otaczające go dźwięki.  

Przydatne upominki

Kupując prezent na pierwsze urodziny możemy wybrać praktycznie prezenty, które na pewno przydadzą się w codziennych czynnościach. Pierwsza propozycja to koc dziecięcy, który przyda się zarówno podczas drzemki w domowym zaciszu jak i podczas spaceru w chłodne dni. Praktycznym prezentem będzie także koc lub poduszka. Ponadto jeżeli tylko mamy na to ochotę. możemy zdecydować się na pamiątkowy haft z życzeniami lub imieniem małego solenizanta.

Prezent z okazji roczku

Wybierając prezent warto także przemyśleć kwestię zakupu śliniaka. Taki niezastąpiony i przydatny podczas karmienia prezent z pewnością ucieszy rodziców, a odpowiednio dobrany wzór i kolor wywoła uśmiech na twarzy malucha.

Miłym upominkiem na roczek będzie maskotka lub kocyk-przytulanka. Nie ma nic lepszego na złe sny, niż pluszowy bohater ulubionej bajki. Każdy z nas z dzieciństwie posiadał swojego pluszowego przyjaciela, który był dla nas nieodłącznym towarzyszem zabawy. Do wyboru mamy różne rodzaje maskotek, w różnych kształtach i kolorach.

Zobacz także: Prezent na chrzciny – radzimy co warto kupić na chrzest dla dziecka i rodziców.

Przydatne upominki

Możliwości i pomysłów na zakup prezentu na roczek jest wiele. Jakikolwiek jednak wybierzemy, pamiętajmy, że jest to bardzo ważny dzień zarówno dla malucha jak i dla jego rodziców. Przez rok obserwowaliśmy jak się zmienia, codziennie uczy czegoś nowego, staje się ciekawy świata. Jest to zakończenie pewnego etapu w jego życiu. Powinniśmy się postarać, aby ten dzień był dla niego wyjątkowy. Dajmy mu więc poczucie bliskości, poświęćmy swój czas na zabawę, zróbmy pamiątkowe zdjęcia, a on na pewno odwdzięczy się uśmiechem.  

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content