Marcowa aktywność TOZD

mat.pras. / UM Dzierżoniów

Jak powstaje szkło? Co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów? Jakie są najsłynniejsze hotele świata? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz na marcowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na spotkania jest wolny. Są też propozycje wyjazdowe.

10 marca o godz. 16.00 spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dzierżoniowie z Marią Tyws pt. Viva, La Mexico! Będzie to autorska relacja z podróży po Meksyku.

5 marca na godz. 16.00 TOZD zaprasza do biblioteki w Rynku na wykład Janiny Weretki-Piechowiak – „Gdyby kultura miała skrzydła… Od Dobrawy do Rumcajsa, czyli co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów”. Jest to spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki”, podobnie jak wyjazd na koncert symfoniczny muzyki Ludwiga van Beethovena do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu 6 marca.

12 marca o 16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury będzie można porozmawiać o śmieciach z ekologiem miejskim Krzysztofem Nawrotem (projekt „Ciekawi siebie i świata”), a 18 marca o tej samej godzinie w Centrum Seniora przy ul. Świdnickiej 35 – skorzystać z porad stomatologa, których udzieli stomatolog Mirosława Głodowska (projekt „Dbam o zdrowie”).

19 marca o 16.00 w DOK-u za sprawą Patrycji Mazurek poznamy „Najsłynniejsze hotele świata”, a 25 marca w Muzeum Miejskim historyk Romuald Wojciechowski wygłosi wykład „Słowianie – autochtoni czy przybysze na ziemie polskie?”. Oba spotkania odbędą się w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”.

24 marca o godz. 18.00 TOZD spotyka się w Kinoteatrze „Zbyszek” na spektaklu „Piaskownica”.

Dla fanów Beatlesów gratka 26 marca. W DOK-u spotkanie nt. „Znane a jednak inne, czyli przeboje The Beatles, lecz w nietypowym wykonaniu” poprowadzi Sławomir Rodak w ramach projektu „Świat sztuki”.
Później planowane są same wiosenne przyjemności. 28 marca spacer z Dzierżoniowa do Włók (gnejsy we Włókach) poprowadzi Grażyna Biernat. Warto zabrać aparat fotograficzny, wygodne buty. Spacer w ramach projektu „Dba o zdrowie”. Zbiórka koło ciepłowni w Dzierżoniowie ul. Złota o godzinie 9.00.

31 marca o godz. 16.00 w Centrum Seniora będzie można razem z towarzystwem zrobić pisanki i palmy wielkanocne. Warsztaty plastyczne poprowadzi Jolanta Rygas.
Szczegóły na stronie: www.tozd.dzierzoniow.pl oraz na spotkaniach TOZD.

inf. mat.pras. / UM Dzierżoniów

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content