Jacek Sutryk: Nie ma lepszego programu piecowego w Polsce

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

– Możemy pochwalić się najlepszym programem piecowym w Polsce – mówił w „Porannym Gościu” prezydent miasta Wrocławia. Z gospodarzem stolicy Dolnego Śląska rozmawialiśmy także o koronawirusie, inwestycjach miejskich, drugim miesiącu funkcjonowaniu Streetbusa czy poparciu, które udzielił w wyborach prezydenckich.

Pilotaż akcji Zmień Piec, który ma zachęcić mieszkańców Wrocławia do wymiany ogrzewania na proekologiczne ruszył w styczniu 2020 r.

Prezydent podzielił się także pierwszymi efektami pilotażowego programu. – O 25% większa dynamika składania wniosków, niż przed rokiem, mówił prezydent Sutryk.

Realizacja pilotażowego projektu Zmień Piec jest dla Jacka Sutryka priorytetem. Co jeszcze?

W Polsce stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. W „Porannym Gościu” prezydenta miasta Wrocławia pytaliśmy o obawy związane z chorobą. – Prezydent Wrocławia musi być czujny ws. koronawirusa, zaznaczał.

Od dwóch miesięcy we Wrocławiu działa Steetbus, czyli autobus, który kursuje po ulicach miastach, a w którym osoby bezdomne mogą się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. – Cieszę się i mam nadzieję, że jest wstyd tym, którzy krytykowali ideę powstania autobusu.

Ostatni kurs Streetbusa zaplanowano na 12 kwietnia,

Prezydent udzielił poparcia marszałek Małgorzacie Kidawie – Błońskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na antenie Radia Rodzina zdradził dlaczego. – Znam Panią marszałek i cenią ją za działalność społeczną i polityczną. Myślę, że jest w stanie połączyć różne środowiska i jest kobietą, zaznaczył Jacek Sutryk.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content