Koronawirus: 7 osób poddanych kwarantannie w Powiecie Wrocławskim

fot. zdrovi.pl

Z informacji, które podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-epidemiologiczna, siedem osób w Powiecie Wrocławskim jest poddanych kwarantannie w związku z panującym na świecie koronawirusem – zaznacza starosta Powiatu Wrocławskiego, Roman Potocki.

Starosta podkreśla również, że w powiecie zostały wdrożone środki, których celem jest zminimalizowanie możliwości zarażenia się wirusem COVID-19.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, Paweł Wróblewski informuje, co powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności, jeżeli chodzi o podejrzenie koronawirusa.

Na zarażenie się koronawirusem najbardziej narażone są osoby w podeszłym wieku, a także osłabione, które już w tej chwili leczą się na inne choroby – podkreśla dyrektor Wróblewski.

Chcąc zniwelować możliwość zarażenia się wirusem z Wuhan, również Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu zwiększyło nakład na kwestie dot. czystości w pojazdach.

Mówił prezes MPK we Wrocławiu – Krzysztof Balawejder.

Linie lotnicze w związku z koronawirusem odwołują loty do Włoch, lub ograniczają ich ilość, firmy, które organizują przejazdy autokarowe w rejony występowania wirusa, jeszcze tego nie zrobiły, jednak nie wykluczają, że również połączenia zostaną ograniczone lub wstrzymane.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content