Wybierzmy Proboszcza Roku – rusza druga edycja Plebiscytu Radia Rodzina!

fot. Radio Rodzina

Proboszcz Twojej parafii jest dobrym przewodnikiem wspólnoty? Poruszają Cię jego kazania? Może podoba Ci się jego działalność duszpasterska, organizowane inicjatywy albo przeprowadzane w parafii prace remontowe? Zgłoś jego kandydaturę w Plebiscycie Radia Rodzina na Dolnośląskiego Proboszcza Roku!

W archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej funkcjonuje blisko 500 parafii. Naszym celem jest pokazanie, jakie inicjatywy podejmują tamtejsi proboszczowie (np. dzieła rozwijające życie religijne, charytatywne, społeczne), tak by zainspirować do podobnego działania innych duchownych.

Do udziału w Plebiscycie zgłosić można każdego proboszcza parafii rzymskokatolickiej leżącej na terenie archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

W zgłoszeniu należy przesłać:

a) imię i nazwisko księdza proboszcza;

b) miejscowość, w której posługuje;

c) wezwanie parafii i jej adres;

d) krótkie (maks. 1000 znaków) uzasadnienie – dlaczego powinien zostać nadany mu tytuł PROBOSZCZ ROKU – charakterystyka dzieł i inicjatyw prowadzonych w parafii.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem plebiscyt@radiorodzina.pl. Proboszczów zgłaszać mogą osoby świeckie.

Regulamin Plebiscytu dostępny jest TUTAJ.

Zobacz zdjęcia z uroczystego wręczenia statuetek Proboszczom Roku 2019:

Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 2 marca do 30 kwietnia. Następnie odbędzie się etap głosowania. Wyboru Proboszcza Roku dokonają słuchacze i internauci. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 czerwca w święto archidiecezji wrocławskiej, zwycięzca otrzyma statuetkę św. Jana Marii Vianneya.

Posłuchaj rozmowy z Proboszczami Roku 2019

Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem abp. Józefa Kupnego – metropolity wrocławskiego oraz bp. Ignacego Deca – ordynariusza świdnickiego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content