Wicewojewoda Kresa: Jesteśmy przygotowani na ewentualny przypadek koronawirusa

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

– Jesteśmy przygotowani. Podchodzimy do sprawy bardzo poważnie, ale ze spokojem i do tego wszystkich namawiam – tak do sytuacji nt. koronawirusa odnosi się wicewojewoda Jarosław Kresa.

O 10.00 rozpoczęło się jednodniowe posiedzenie Sejmu. Przewidziano na nim informację rządu o podjętych działaniach i o stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie.

Mamy efekt koronawirusa: z półek sklepowych zniknęły płyny do dezynfekcji dłoni, a ceny maseczek do twarzy są kilkakrotnie podwyższane.

Wicewojewodę pytaliśmy w jaki sposób władze wojewódzkie uspokajają mieszkańców i na jaką pomoc mogą liczyć?

Na stronie internetowej Sejmu został opublikowany rządowy projekt ustawy „o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji”.

Ministerstwo zdrowia rozpoczęło kampanię, która ma na celu edukowanie i informowanie społeczeństwa na temat koronawirusa. Na specjalnej stronie internetowej  http://www.gov.pl/koronawirus  znajdziemy zalecenia dotyczące profilaktyki, a także informacje dla wszystkich podróżnych, którzy w ostatnim czasie przebywali w Azji lub północnych Włoszech.

Pod adresem można znaleźć także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, zamieszczone jest również wideo informacyjne. Narodowy Fundusz zdrowia uruchomił także specjalną infolinię dotyczącą postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem pod nr 800 190 590.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content