Dr Wróblewski: 63 osoby pod nadzorem epidemiologicznym, 8 osób hospitalizowanych, 15 osób w kwarantannie domowej

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Rośnie liczba zarażonych oraz ofiar koronowirusa. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych częściach świata. Szef resortu zdrowia podkreślił, że do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku w Polsce.

Doktor Paweł Wróblewski, prezes Dolnośląskiej Rady Lekarskiej, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, mówi, że dynamika wirusa spada, ale istnieje niebezpieczeństwo, że wybuchną ogniska w innych regionach jak np. w północnych Włoszech.

– Najważniejszą sprawą jest dobrać siły i środki do aktualnej sytuacji. Obecnie we Wrocławiu i w Powiecie Wrocławskim są 63 osoby pod nadzorem epidemiologicznym, 15 osób w kwarantannie domowej oraz 8 osób jest hospitalizowanych, dodaje lekarz.

Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pytaliśmy czy wirus dotrze do Polski i na Dolny Śląsk.

Zadaniem sanepidu na ten moment jest m. in. monitorowanie osób, które przyjeżdżają z Włoch, dodaje prezes Dolnośląskiej Rady Lekarskiej.

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski spotka się dziś (27 lutego) z przedstawicielami Portu Lotniczego Wrocław.

– Wrocławskie lotnisko to obecnie najgroźniejsze wrota, dodaje Paweł Wróblewski.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię na temat koronawirusa. Jej numer to 800 190 590. Można tam otrzymać informacje dotyczące postępowania w razie wątpliwości z objawami koronawirusa. ’

POSŁUCHAJ:


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content