W Watykanie nie ma paniki z powodu Koronawirusa

fot. Radio Rodzina

Rośnie liczba ofiar i zakażonych koronawirusem we Włoszech. Poza rejonem północnych Włoch zakażenia patogenem stwierdzono też we Florencji i na Sycylii. Z powodu koronawirusa we Włoszech zmarły kolejne osoby. ks. Bartłomiej Kłos dzieli się z nami sytuacją w Watykanie i w Rzymie.

– Ruch turystyczny jest trochę mniejszy, mniej osób korzysta z komunikacji publicznej, nie widać zmian w zachowaniach, wprowadzane są działania prewencyjne, mówi ks. Bartłomiej Kłos, który studiuje na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie na Wydziale Prawa Kanonicznego.

Ks. Bartłomiej Kłos skontaktował się z Biurem Celebracji Liturgicznych, by dowiedzieć się o zmianach w funkcjonowaniu Stolicy Apostolskiej z racji rozpoczynającego się dziś (26.02) Wielkiego Postu. – Wszystkie planowane Msze św. w Środę Popielcową odbędą się bez zmian, zaznacza student Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

– W niektórych parafiach nie przekazuje się znaku pokoju, dodaje ksiądz.

Wikariat Rzymu nie wydał ogólnych norm postępowania z Koronawirusem.

31 stycznia papieskie uczelnie w Watykanie wystosowały apel do studentów ws. postępowania i szczególnej ostrożności w razie kontaktu z patogenem.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content