Świetlice wiejskie nowoczesnymi centrami kultury

Świetlica w Czernicy mat. pras.

Kiedyś kojarzone były ze spotkaniami kół gospodyń wiejskich i miejscami zapomnianymi przez mieszkańców, teraz przeżywają renesans i trzeba je kojarzyć bardziej z nowoczesnymi centrami kultury, niż świetlicami wiejskimi.

Przykładem takiej działalności jest Świetlica Wiejska w Wojnowicach (gmina Czernica), która jeszcze 10 lat temu była w opłakanym stanie, a dziś gości w swoich progach ponad setkę dzieci z całej gminy.

Mówiła Martyna Tomsia, opiekunka świetlicy.

W tym miejscu, każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ prócz zajęć dla dzieci odbywają się również zajęcia aktywizujące seniorów – dodaje koordynatorka.

Podobnie sytuacja prezentuje się w świetlicy w Czernicy, która niedawno została wyremontowana. W ramach projektu zostały odmalowane sale, wymieniono oświetlenie, wyposażone zostało zaplecze kuchenne, pojawiły się nowe zasłony, firany oraz kotary i karnisze. Koszt inwestycji wyniósł ponad 44 tys. zł. z czego nieco ponad 22 tys. pozyskano z dofinansowania w ramach programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej. Dzięki tym zmianom mieszkańcy mogą jeszcze pełniej korzystać z oferty tego ważnego miejsca na mapie kulturalnej Czernicy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content