„Zobaczymy się w niedzielę” (1959) Stanisława Lenartowicza w Hali Stulecia

mat.pras.

W najbliższą niedzielę Hala Stulecia razem z Centrum Technologii Audiowizualnych zaprasza na bezpłatną projekcję jednego z najbardziej wrocławskich filmów polskiej kinematografii: „Zobaczymy się w niedzielę” (1959) w reżyserii Stanisława Lenartowicza.

Ten obyczajowy komediodramat oddaje klimat powojennego Wrocławia z końca lat 50.

– Stanisław Lenartowicz to wybitny twórca filmowy. Jego reżyserski debiut „Zimowy zmierzch” z 1956 r. zaliczany jest do kanonu najwybitniejszych produkcji „polskiej szkoły filmowej” – mówi Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Poza Halą Stulecia zdjęcia do filmu realizowane były m.in. w jednostce wojskowej przy ul. Przyjaźni, na terenie komendy straży pożarnej przy ul. Borowskiej oraz przy charakterystycznej bramie na ul. Kosynierów Gdańskich na Sępolnie.

Film będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę 16 lutego o godzinie 16:00 w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – wystarczy odebrać zaproszenia, które od najbliższego wtorku (11.02.2020) do piątku (14.02.2020), w godz. 9.00-15.00, będą czekać: we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (pl. Dominikański 6) oraz w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1). Ograniczona pula zaproszeń będzie również dostępna przed niedzielnym seansem.

mat. hali stulecia/inf.wł

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl