Przez żołądek do serca. Kuchnia dla dzieci od wrocławskiej Caritas

fot. Radio Rodzina

Dawna świetlica przy ul. Słowiańskiej 17 zmieniła wystrój. W środku zrobiono mały remont i otwarto kuchnię, z której korzystają już najmłodsi mieszkańcy Wrocławia.

W budynku znajduje się obecnie Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży wrocławskiej Caritas. Dziś oficjalnie otwarto tam kuchnię, w której dzieci uczą się gotowania i dzielenia obowiązkami.

Na pierwszy ogień poszła pizza. Wykonanie zadania pod okiem wolontariuszy Caritas okazało się dla dzieci wielką frajdą.

Pieniądze na kuchnię uzyskano dzięki zbiórce podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli – mówi rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Paweł Trawka.

-Zależy nam na tym, by dzieci mogły razem przygotowywać posiłki i miały satysfakcję, że czegoś się nauczyły, że mogą wykorzystać to w domu – dodaje rzecznik.

Zajęcia w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy Słowiańskiej odbywają się codziennie (pon-pt) między 14:00 a 18:00. Dzieci mogą przyjść tu bezpłatnie, po szkole, by odrobić lekcje, pouczyć się angielskiego lub po prostu pobawić.

Klub przy ul. Słowiańskiej może przyjąć dwadzieścioro dzieci, głównie w wieku od 6 do 12 lat. Rodzice korzystają z opcji zapisów, zgłaszają się też szkoły – tłumaczy Anna Wawrowska-Drozd, wychowawca placówki.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl