Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na rekolekcje dla mężczyzn

mat. prasowe

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na  rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w dniach 17-18-19 marca 2020 r., podczas których konferencje wygłosi ks. Ryszard Kempiak SDB – salezjanin, biblista, wykładowca Pisma Świętego, wybitny przewodnik po Ziemi Świętej.  

Ewangelia określa św. Józefa jako człowieka sprawiedliwego, który był mężem Maryi i opiekunem Jezusa. Jest czczony jako patron ludzi pracy i Oblubieniec Maryi. Dla Mężczyzn św. Józefa to wzór odpowiedzialnego męża i ojca, który ponad swoje osobiste ambicje stawia dobro rodziny.    

Pismo Święte nie przytacza wprost wypowiedzi Św. Józefa ale one tam są, tylko trzeba ich szukać między Jego czynami i podejmowanymi działaniami. Czasami słowa zagłuszają rzeczywistość. Mężczyźni św. Józefa będą z pomocą ks. Ryszarda Kempiaka wsłuchiwać się w milczenie św. Józefa, który mówi do nas swoimi czynami i podejmowanymi działaniami, aby poznać sekret jego nauczania.    

Tematem rekolekcji jest:
„Nauczanie Św. Józefa na kartach Ewangelii.”

Harmonogram
17 marzec – 19.00 – 21.00 – konferencja
18 marzec – 19.00 – 21.00 – Lectio Divina i adoracja z medytacją.
19 marzec – 19.00 – 22.00 – Msza Św. z agapą.

Miejsce wydarzenia:
Dom Notre Dame
ul. św. Marcina 12, Wrocław
(Dawny Gród Piastów Śląskich – najstarsze miejsce na mapie Wrocławia)

Spotkanie jest otwarte dla każdego mężczyzny. Nie ma żadnych warunków wstępnych, poza zgłoszeniem swojego udziału. Wstęp wolny ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja – https://mezczyzniwewroclawiu.pl/dni-odnowy-duchowej-rekolekcje-dla-mezczyzn-17-18-19-03-2020/. Patronat nad wydarzeniem objął „Gość Niedzielny – Wrocławski”

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.     

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl