Bp Dec: Sakrament namaszczenia chorych ma doprowadzić do autentycznego spotkania z Chrystusem

fot. AK

– Głównym celem tego sakramentu nie jest ani przygotowanie na śmierć, ani uzdrowienie, ani rozgrzeszenie, ani też uświęcenie choroby – jak nieraz myślimy i mówimy. Sakrament ten ma doprowadzić do autentycznego spotkania chorego z Chrystusem w chorobie. Chodzi o to, by nasze cierpienie zjednoczyć z cierpieniem Chrystusa, włączyć je w cierpienie Zbawiciela i przez to nadać naszemu cierpieniu nadprzyrodzony, zbawczy sens – mówił bp Ignacy Dec do chorych.

Z okazji Światowego Dnia Chorego w kościele pw. Andrzeja Boboli bp Ignacy Dec, 11 lutego, przewodniczył Mszy św. w intencji chorych. Podczas Eucharystii został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

Siostra Oktawia, dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Dzierżoniowie zaznaczyła, że praca z chorymi uczy pokory:

Praca z chorymi jest darem miłości:

Posługa wśród chorych jest szczególną posługą w Kościele:

Uśmiech osób chorych daje radość i siłę do pracy – dodała siostra Oktawia:

W tym roku przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego i obchodzony jest pod hasłem: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28). Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez przez Jana Pawła II. Papież wyznaczył obchody na 11 lutego we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl