Za 100 dni 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Fot. episkopat.pl

Rzecznik Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik przypomina, że za 100 dni będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. „Dajmy świadectwo przywiązania do Papieża Polaka i wierności jego nauczaniu. Weźmy też licznie udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu na 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II – apeluje ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik przypomina słowa przewodniczącego Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który powiedział: „Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka”.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik przypomina, że od 8 lutego będzie równo sto dni do 100. rocznicy urodzin papieża. Zaznacza, że mimo upływu lat Jan Paweł II jest nam bardzo bliski i mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych. Nadal wspominamy jego pielgrzymki do Polski i spotkania w Rzymie, a wiele osób ma zdjęcia z papieżem. „Głęboko tkwi w nas także jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat trwał na modlitwie i był w żałobie” – mówi ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Podkreśla, że setna rocznica urodzin Jana Pawła II to okazja, by wrócić do ponadczasowego nauczania naszego rodaka.

Rzecznik Episkopatu podkreśla, że Jan Paweł II uczył otwartości na każdego człowieka i wrażliwości na jego potrzeby. Zaznaczył, że świadczą o tym już pierwsze słowa jego homilii z inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik mówi, że święty Jan Paweł II niezwykle mocno wziął sobie do serca słowa, jakie skierował do jego poprzednika Chrystus, który polecił świętemu Piotrowi, by „umacniał braci w wierze”. „Robił to przez całe swoje życie, teraz my umocnieni jego wiarą i świadectwem życia podziękujmy Bogu za naszego świętego i wielkiego rodaka, który był ogromnym darem dla naszej ojczyzny” – mówi rzecznik Episkopatu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/gaj

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content