Finał konkursu „112 ratuje życie”

fot. Radio Rodzina

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono dziś nagrody laureatom V edycji konkursu zorganizowanego przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz wojewodę.

Konkurs skierowany był do wszystkich przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych w województwie dolnośląskim. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie plakatu, wiersza lub filmu, które pokazują właściwe i uzasadnione wybieranie numeru alarmowego 112.

Wyróżniono autorów najlepszych kilkunastu prac. To uczniowie z Polkowic, Prus, Wrocławia czy Ząbkowic Śląskich:

Kreatywnością wykazali się też Mikołaj i Kasia, pisząc swoje wiersze:

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe (np. zegarki, drony) oraz słodycze.

Rozmowy w domu i w szkole

Wiedza na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu przekazywana jest w domu oraz szkole – to bardzo ważne – mówią rodzice:

Odbieramy 5 tys. zgłoszeń na dobę

Dzwoniąc pod numer 112 zgłoszenie odbiera operator, który weryfikuje dane i niezwłocznie przekazuje je odpowiednim służbom.

-Praca w takim zawodzie jest bardzo wymagająca, podkreśla Daniel Sosnowski z wrocławskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego:

Operatorzy numerów ratunkowych we Wrocławiu odebrali w zeszłym roku ponad 2 miliony zgłoszeń. Średnio to 5 tys. telefonów na dobę oraz wiadomości wysłanych przez aplikację Alarm 112.

-Tylko 80% z nich było zasadnych. Zdarza się, że ktoś dzwoni do nas, by zamówić taksówkę lub pizzę. W tym czasie ktoś czeka na ratunek, apelujemy o rozsądek – dodaje operator:

Podczas finału V edycji konkursu „112 ratuje życie” podziękowania oraz nagrody wojewody trafiły również do pracowników CPR.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content