„Dzięki zwiedzającym możemy ratować zwierzęta”. Wrocławskie ZOO podsumowuje sezon

mat.pras.

Wrocławski Ogród Zoologiczny podsumował sezon. Najważniejsze przedsięwzięcia dotyczyły ochrony ginących gatunków zwierząt. Zebrane dzięki odwiedzającym fundusze przekazano m.in. edukację w Laosie, ochronę manatów czy rehabilitację lemurów na Madagaskarze.

Miniony rok przyniósł wrocławskiemu ZOO rekordy. Liczba odwiedzających wyniosła ponad 1,6 mln osób. Kupując bilet do ZOO można zdecydować się na dopłatę 1 zł, wówczas pieniądze trafiają na fundusz ratowania ginących gatunków w Polsce i na świecie. – Ze zebranych złotówek w 2019 r. uzyskaliśmy na ochronę gatunków ponad 400 tys. złotych – mówi prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak:

Kwota w całości przekazywana jest organizacjom, dla których takie wsparcie to często „być albo nie być” – dodaje prezes:

Laos, Wietnam, Senegal, Kongo, Australia

Podczas konferencji podsumowującej miniony rok zaprezentowano ponad 30 projektów, na które środki przekazało ZOO Wrocław.

Złotówka z biletu, darowizny, zbiórki starych telefonów

Wrocławskie ZOO prowadziło w 2019 r. kilkanaście akcji wspomagających ratowanie ginących ratunków. To m.in. cykliczne spotkania „ZOO na ratunek”, 1% podatku dla Fundacji DODO, organizacja biegu Wild Run czy darowizny.

Dobrze przyjęła się też zbiórka starych telefonów, które trafiają do recyklingu. Zebrane środki przekazywane są na odbudowę ekosystemu w Kongo. To tam, w katorżniczych warunkach, na masową skalę wydobywa się kobalt.

-Do akcji wciąż można dołączyć. Zachęcamy, by przynosić stare telefony – mówi Radosław Ratajszczak:

Fundacja DODO

Anna Mękarska, szefowa Fundacji Zoo Wrocław „DODO” tłumaczy, że placówka dofinansowuje projekty właściwie na całym świecie:

W jaki sposób wrocławskie ZOO nawiązuje kontakt z organizacjami na świecie? -To wiedza pana prezesa, ale też organizacji, które spotykamy na konferencjach – dodaje Anna Mękarska:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content