Igrzyska Testowe z udziałem zawodników z niepełnosprawnościami z Dobroszyc

mat.pras.

W Are i Ostersund w Szwecji odbyły się na przełomie stycznia i lutego Igrzyska Testowe (Pre-Games) przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych. W rywalizacji udział wzięli uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas z Dobroszyc oraz podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Dobroszycach.

Na starcie Igrzysk Testowych stanęło 400 zawodników z niepełnosprawnościami. Wspierało ich ponad 100 trenerów, opiekunów i wolontariuszy. Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska składała się z sześciu zawodników, dwóch trenerów i kierownika ekipy.

– Najlepiej na igrzyskach w Are i Ostersund zaprezentowali się Agata Raczyńska i Kuba Kołodziński. Agata jest uczennicą Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach, a Kuba podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach. Zawodnicy Sekcji Olimpiad Specjalnych “Radośni Dobroszyce” startowali w biegach narciarskich. Agata zdobyła złoto, a Kuba wywalczył srebrny medal – powiedziała Justyna Kądziela-Doktor, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas w Dobroszycach.

Nasi zawodnicy wywalczyli również srebrne medale w sztafecie.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content