,,Inni ludzie”: młodzi aktorzy debiutują z Maciejem Stuhrem

fot. Radio Rodzina

Niepokoje młodych, destrukcyjne marzenia i problemy współczesności. Sobotni wieczór we wrocławskim oddziale Akademii Sztuk Teatralnych upłynie pod znakiem spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Podstawą scenariusza jest głośna książka Doroty Masłowskiej ,,Inni ludzie”.

Tym razem to aktorzy wybrali reżysera – a nie na odwrót. Studenci AST do współpracy w realizacji ich spektaklu dyplomowego zaprosili Macieja Stuhra. Ten – owszem – ma doświadczenie w pracy ze studentami, lecz dopiero teraz pokaże swoje umiejętności reżyserskie.

Szacunek do polszczyzny, ale też zabawa z nią; inteligencja i wielkie poczucie humoru podszyte jednak krzykiem rozpaczy – to powody, dla których Masłowska stała mi się bardzo, bardzo bliska od samego początku swojej twórczości. Dzięki niej bawimy się w teatr ze studentami, śmiertelnie poważnie, zaśmiewając się do łez.

ast.wroc.pl


Humor książki Doroty Masłowskiej jest przykrywką do opowiadania o rzeczach ważnych i często wcale nie zachęcających do śmiechu.

Spektakl ,,Inni ludzie” to też okazja do wypowiedzenia na głos tego, co mają do powiedzenia studenci, rozpoczynający dopiero swoją drogę w branży aktorskiej. O czym mówią do nas ze sceny?

O swojej pracy nad spektaklem mówią aktorzy Diana Kozłowska oraz Mateusz Kieraś.

Na scenie pojawią się również: Piotr Czarnecki, Agata Harat, Paulina Krupa, Aleksander Maciejczyk, Anastazja Małocha, Aleksandra Mirecka, Tomasz Ostach, Adam Rosa, Paweł Wydrzyński, Dominika Zdzienicka

Grupa wiekowa: 18+
Premiera: 8 lutego 2020, godz.19.00, Duża Scena Teatru AST
Czas trwania: ok. 120 minut

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content