„Dopalacze-wypalacze”. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród młodzieży

fot. Radio Rodzina

Aż 140-stu uczniów z dolnośląskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w akcji profilaktycznej Policji oraz władz województwa przeciwko dopalaczom. Ich zadaniem było stworzenie profilaktycznej grafiki, która ma ostrzegać przed sięganiem po używki.

Pomysł na konkurs powstał jesienią 2019 r. z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Komendanta Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Udział w projekcie mogli brać uczniowie szkół ponadpodstawowych. Łącznie zgłosiło się 70 par.

Dziś (03.02.) podsumowano projekt i wręczono nagrody autorom najlepszych prac. Młodzież na fotografiach i plakatach zaprezentowała działania, które pomagają w walce z dopalaczami.

-Temat choć trudny, był bardzo ważny- mówią sami uczniowie:

Bezpieczny junior, Bezpieczny Dolnoślązak

Koncepcja programu profilaktycznego „Bezpieczny Junior” wpisuje się w inicjatywę „Bezpieczny Dolnoślązak” – mówi Marszałek województwa Cezary Przybylski:

O profilaktyce wypowiadali się też pedagodzy i rodzice. Jak rozpoznać, że nasze dziecko może mieć kłopoty? – Należy obserwować jego zachowanie, czy nie ucieka ze szkoły i czy nie spotyka się z podejrzanym gronem. – Pierwszym sygnałem mogą być też powiększone źrenice, mówi p. Edyta Sikora, mama jednej z uczennic:

Spotkania profilaktyczne

Działania władz regionu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu to też cykl spotkań w szkołach z udziałem psychoterapeutów. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogą dowiedzieć się m.in. jak rozpoznać, gdy ktoś sięga po używki i jakich narzędzi używa. Taki sprzęt jest wyposażeniem profilaktycznych walizek – tłumaczy podinspektor Krzysztof Zaporowski:

Walizki zakupiono przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w celach edukacyjnych i zapobiegawczych – dodaje marszałek:

Wśród nagrodzonych byli uczniowie ze szkół z Bolesławca, Wrocławia czy Obornik Śląskich.

mat. pras./Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content