Przeniesienie chirurgii dziecięcej na Borowską

mat. pras. USK

Od 1 lutego Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znajdująca się obecnie przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 50/52, będzie teraz działała przy ul. Borowskiej.

Przenosimy się by wykorzystać najlepsze na Dolnym Śląsku możliwości diagnostyczne – jakimi dysponuje USK przy ul. Borowskiej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z przeprowadzką. Liczymy na to, że szybko i sprawnie uda nam się przenieść klinikę.

– mówi Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

Klinika w nowej lokalizacji dysponować będzie 36 łóżkami. W Klinice każdego roku jest hospitalizowanych ponad 2500 pacjentów, w poradniach oraz izbie przyjęć udziela się ponad 20 tys. porad.

Przeprowadzka jest wyzwaniem technicznym i administracyjnym. By przenieść pacjentów w struktury szpitala przy ul. Borowskiej trzeba było przebudować dwa oddziały szpitalne, zmodernizować blok operacyjny, przeorganizować pracę SOR, przychodni i rejestracji. Zakupić nowy sprzęt dostosowany do leczenia dzieci.

Klinika przeniesiona zostanie na ul. Borowską 213 – V piętro budynek B.

Przypadki ostro-dyżurowe z zakresu chirurgii dziecięcej – pacjenci będą przyjmowani przez SOR ul. Borowska 213 specjalnie uruchomioną ścieżką dziecięcą.

Poradnie dziecięce: chirurgiczna, urologiczna i onkologiczna – budynek „L” ul. Borowska 213. 

W biletomatach – by usprawnić przyjęcia, w ramach systemu kolejkowego została utworzona specjalna kolejka dla oddziałów i poradni dziecięcych.

mat. pras. USK Wrocław

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content