„Nowy” Most Tumski zobaczymy w lutym

fot. Radio Rodzina

Remont mostu Tumskiego dobiega końca. Prace przy budowie chodników oraz jezdni zostały już ukończone. W ciągu najbliższego tygodnia ZDiUM ma rozpocząć odbiory i w lutym otworzyć most dla spacerowiczów i turystów.

Remont obejmował czyszczenie i naprawę podpór kamiennych mostu, naprawę jezdni, remont chodników, opiaskowanie konstrukcji oraz wykonanie nowej powłoki stalowych części mostu oraz naprawę i wymianę zniszczonych i skorodowanych elementów. Wcześniej zniknęły z niego wszystkie kłódki, które mieli w zwyczaju zawieszać tam zakochani, a które był ogromnym obciążeniem dla zabytkowej konstrukcji (łącznie ważyły 17 ton!).

Powłoka antykorozyjna, która pokrywa most, została zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków dobrana w kolorze: głęboka zieleń. Budowniczowie zachowali również charakter nawierzchni na jezdni (kostka granitowa, cięta i ułożona w sposób dający większy komfort użytkowania) oraz wybudowano stylizowane i nawiązujące do zabytkowego otoczenia chodniki (zamiast asfaltu ułożono specjalny beton, z fakturą imitującą płytki granitowe).

www.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content