Dr Wróblewski: Grypa jest bardziej niebezpieczna niż Koronawirus

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Wirus z Chin zbiera już żniwo. Ponad 130 nie żyje z powodu Koronawirusa. Odnotowano osoby zarażone w Europie (Niemcy i Francji). Jakie sygnały płyną z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, mówi dyrektor placówki – dr Paweł Wróblewski, prezes Dolnośląskiej Rady Lekarskiej.

– Wszystkie procedury są uruchomione lokalnie i centralnie, uspokaja szef sanepidu.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu zaleca obserwować sytuację i czytać komunikaty na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Do tej pory dwie osoby zostały objęte profilaktycznie nadzorem, dodaje dr Wróblewski.

Czy oddziały zakaźne są w pełnej gotowości?

Dolnośląski sanepid jest w kontakcie z podwrocławską strefą ekonomiczną, gdzie pracuje ok. 6 tysięcy osób z Azji.

Pamiętajmy o zasadach higieny: myciu rąk, stosowaniu jednorazowych chusteczek czy zasłanianiu twarzy kaszlać bądź kichając.

Objawami zarażenia się koronawirusem są m.in. gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem.

Czym są Koronawirusy? Tłumaczy dr Paweł Wróblewski.

Nie zaleca się także podróży do Azji. Najlepiej odłożyć ją w czasie. Kto natomiast wraca z Dalekiego Wschodu i poczuje się gorzej, niech zgłosi to personelowi samolotu.

Już kilka tys. osób zachorowało na Dolnym Śląsku na grypę. To podobna liczba jak sprzed roku. Pamiętajmy, że najgorszy okres ws. zachorowalności jest przed nami. Luty i marzec to najtrudniejsze miesiące. Grypa jest bardziej niebezpieczna niż Koronawirus, mówi doktor Paweł Wróblewski.

W regionie nie było do tej pory przypadków śmiertelnych z powodu grypy.

POSŁUCHAJ:Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content