Zmiany w ZUS dla przedsiębiorców

fot. Radio Rodzina

Nowy rok niesie ze sobą ułatwienia w prowadzeniu małych firm, tzw. „Mały ZUS+”, a także jeden rachunek dla wszystkich opłat związanych z działalnością i inne zmiany.

Czym jest Mały ZUS+, który będzie obowiązywał już od 1 lutego? Odpowiada dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu – Piotr Burtowski.

Trzeba pamiętać, że niższe składki oznaczają też niższe świadczenia – dodaje dyrektor.

W tym roku wzrosły również w opłaty dla przedsiębiorców, którzy nie łapią się na niższe składki.

Z początkiem roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do dłużników listy, w których zawarte są kwoty, jakie przedsiębiorcy muszą uregulować. Sprawę przybliża Elżbieta Kucharska – z-ca Naczelnika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w ZUS.

Sebastian Polański z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu podkreśla, że wraz ze styczniem zostało wprowadzone ułatwienie dla przedsiębiorców w postaci jednego numeru konta do wpłat.

Inkubator Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Ekonomicznym podjął współpracę z ZUS i będzie w ramach swojej działalności udzielać odpowiedzi studentom, ale również przedsiębiorcom w temacie zmian, jakie zaszły wraz z nowym rokiem.

Mówiła Joanna Hołub-Iwan – Dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego.

Na stronie www.zus.pl dostępny jest dla wszystkich przedsiębiorców darmowy kalkulator, który oblicza postawę wymiaru składek za styczeń 2020 r.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content